KKTC’de Bakan Çeler’in Rum havalimanından uçması tartışma çıkardı

KKTC’de Bakan Çeler’in Rum havalimanından uçması tartışma çıkardı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in, tatil için Ürdün’e giderken Rum havalimanını kullanması, tartışma yarattı.

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, kuzenleriyle birlikte tatil için Ürdün’e gitti. Çeler ve beraberindekiler, yurt dışına çıkışta Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin Baf Havalimanı’nı kullandı. Bakan Çeler’in sosyal medyada yayınlanan fotoğrafları, ‘Çeler Baf’tan uçtu’ diye haber oldu. Çeler’in, KKTC’den uçuşlarda yüksek bilet fiyatlarının olduğu bir dönemde Rumların havalimanını kullanması, sosyal medyada tartışma yarattı. Çeler’in, Baf’tan Ürdün’e direkt uçuş olduğu için bu yolu kullandığı ileri sürüldü.

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, ailesiyle birlikte tatil için Ürdün’e giderken Rum havaalanını kullanmasıyla ilgili tepkilere, “Pahalıya uçmam” cevabını verdi. Bakan Çeler, KKTC’deki faiş uçak fiyatlarından yakınarak, Türk kesimindeki birçok insan gibi kendisinin de Güney Kıbras’taki hava alanlarını kullandığını belirterek şunları söyledi:

‘GİZLİM SAKLIM OLSA FOTOĞRAFI PAYLAŞMAZDIM’

“Herşeyden önce şunu söylemek lazım ki Kıbrıs Türk Halkı’nın büyük bir kısmı gibi ben de özellikle Kuzey Kıbrıs’taki uçak fiyatlarındaki fahiş fiyatlar sebebiyle çoğu zaman ekonomik olarak daha uygun olduğu için Güney Kıbrıs’taki hava alanlarını kullanıyorum. Bu konuda herhangi bir gizlim saklım olsa zaten sosyal medyada fotoğraf paylaşmazdım. Bakan olmasaydım da yine aynı hava alanını kullanacaktım. Sırf Bakan oldum diye de ‘dostlar alışverişte görsün’ misali gidip daha pahalıya uçmam. Nasıl ki daha ekonomik olduğu için Güney Kıbrıs’tan Kuzeye geçip benzin alan Kıbrıslı Rumlar’a kendi devletleri tarafından yapılan akıldışı benzin denetimi uygulaması AB üyesi olan Güney Kıbrıs Yönetimini komik duruma düşürmüştür, bizim de kendi insanımızdan bile bile kazıklanmasını beklememiz aynı ölçüde tuhaf bir durumdur.”

Benzer Haberler